Rekreacyjno-Sportowy Dzień Dziecka

W niedzielne popołudnie 1 czerwca 2014 r. na bieckim stadionie sportowym odbył się Rekreacyjno-Sportowy Dzień Dziecka. Podobnie jak w latach ubiegłych, jego organizatorami byli: Automobilklub Biecki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu, Ochotnicza Straż Pożarna w Bieczu, Ochotnicza Straż Pożarna w Binarowej oraz Komisariat Policji w Bieczu.

Jedną z atrakcji imprezy był program animacyjny skierowany do dzieci i całych rodzin, którego uczestnicy byli nagradzani upominkami ufundowanymi przez organizatorów. Animatorzy przygotowali serie atrakcyjnych gier, zabaw oraz konkursów sportowych, plastycznych, muzycznych i tanecznych.

Na stadionie pojawiły się również samochody rajdowe członków Automobilklubu Bieckiego. Na młodych miłośnikow czterech kółek czekał mini tor quadowy, a rowerzyści mogli spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód.

W wesołym miasteczku dzieci mogły korzystać z dmuchanego zamku, zjeżdżalni, karuzeli oraz kul wodnych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się przejażdżki wozem strażackim i policyjnym.

Imprezie towarzyszyły pokazy udzielania pierwszej pomocy a także prezentacja sprzętu strażackiego i policyjnego. Strażacy przeprowadzili również pokaz gaszenia pożaru.

Na zakończenie imprezy życzenia dzieciom z okazji ich święta złożyła Burmistrz Biecza Pani Urszula Niemiec.

W tarkcie imprezy Druhowie OSP w Bieczu i Binarowej przeprowadzili kwestę na rzecz Macieja i Jakuba Walągów.